Αγαπητοί γονείς

Η πανδημία του κορωναϊού, όντας μια πρωτόγνωρη για όλους μας κατάσταση, διαμορφώνει μια συνθήκη αβεβαιότητας που γεννά δύσκολα συναισθήματα και σκέψεις. Η καθημερινότητά μας αλλάζει σε όλες της τις εκφάνσεις και απαιτείται τόσο από τα παιδιά μας, όσο και από τους γονείς να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Η διαδικασία της προσαρμογής αυτής, αν μη τι άλλο, μας δημιουργεί στρες και ένα αίσθημα ανασφάλειας.

Το σχολείο μας παραμένει αρωγός των μαθητών και των οικογενειών τους, θεωρώντας ότι αν σταθούμε ενωμένοι, θα γίνει πιο εύκολη η διαχείριση των ημερών που διανύουμε.

Ενημερώνουμε λοιπόν ότι ο ψυχολόγος του Σχολείου μας, κ. Ηλίας Ρ. Αναγνωστόπουλος είναι διαθέσιμος για την τηλεφωνική (ή με άλλο ψηφιακό τρόπο) ψυχοκοινωνική υποστήριξη μαθητών και γονέων.

Η επικοινωνία μαζί του μπορεί να γίνει :
Μέσω email:  eanag84@gmail.com
Μέσω της πλατφόρμας Skype:  fourstrings18@hotmail.com

Αφού λάβει το αίτημα σας, θα επικοινωνήσει κατόπιν μαζί σας.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τον ψυχολόγο του σχολείου μας κ. Αναγνωστόπουλο Ηλία