Την Τρίτη, 16 Νοεμβρίου, οι μαθητές του Δ2 και του Δ3 με τις δασκάλες του Τράκα Φωτεινή και Ρέμπελου Ελένη, επισκέφτηκαν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Ναυπλίου. Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος με τίτλο «Του δρόμου το ασφαλές», που υλοποιείται στη σχολική μας μονάδα την τρέχουσα σχολική χρονιά από τους μαθητές των τμημάτων στα Εργαστήρια Δεξιοτήτων. Οι υπεύθυνοι του Πάρκου, καθώς και εκπρόσωποι του τμήματος Τροχαίας Ναυπλίου, ενημέρωσαν τους μαθητές για τα βασικά σημεία του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας για πεζούς, ποδηλάτες και επιβάτες, με στόχο οι μαθητές να εφαρμόσουν όσα περισσότερα μπορούν στην καθημερινότητά τους και να βελτιώσουν τυχόν λανθασμένες οδικές συμπεριφορές. Τηρήθηκαν όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προστασίας για τον Covid – 19.

ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΉΣ