Το σχολείο μας συνεχίζει και φέτος τη συμμετοχή του στην ανακύκλωση μπαταριών ώστε να θεμελιώσει δεξιότητες περιβαλλοντικής συνείδησης στους μαθητές. Φέτος, λαμβάνει μέρος στον Διαγωνισμό ΑΦΗΣ Οι Μεγάλοι Μικροί Κυνηγοί – 1ο Μεγάλο Σχολικό Τουρνουά Ανακύκλωσης Μπαταριών! που διεξάγει η εταιρεία ΑΦΗΣ σε συνεργασία με την Οργάνωση Γη, με στόχο την ενημέρωση των πολιτών για την ανακύκλωση των μπαταριών, την ευαισθητοποίηση των μαθητών και τη δημιουργία κοινωνικής συνείδησης των παιδιών για ένα καλύτερο και πιο υγιές περιβάλλον.
Ο διαγωνισμός ισχύει για το διάστημα από τον Οκτώβριο του 2021 έως και τις 15 Απριλίου του 2022.
ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ!!! Το Σχολείο τις περιμένει γιατί βοηθά τον πλανήτη «να ανασάνει» και εάν καταφέρει να συγκεντρώσει τις πιο πολλές μπαταρίες θα κερδίσει ένα γήπεδο rubber Γίνε κι εσύ ΜΕΓΑΛΟΣ μικρός κυνηγός και ξεκίνησε το κυνήγι!
Περισσότερες πληροφορίες afis.gr

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ