Οι μαθητές του Ε3 μαζί με τη δασκάλα τους κ. Καββαδία Ευαγγελία, για δεύτερη χρονιά, συνέχισαν την προσπάθειά τους να ανακυκλώσουν όσα περισσότερα πλαστικά μπουκάλια μπορούν, να κινητοποιήσουν το σχολείο σε αυτή την κατεύθυνση ώστε να μειώσουμε το περιβαλλοντικό μας αποτύπωμα. Πήγαν στην Ανταποδοτική Ανακύκλωση της πόλης μας και για ένα απόγευμα συγκέντρωσαν κουπόνια 40 ευρώ. Ολοκληρώνοντας την εθελοντική τους δράσης και δείχνοντας τις κοινωνικές και συναισθηματικές δεξιότητές τους αποφάσισαν να προσφέρουν τα κουπόνια της ανακύκλωσης στο συσσίτιο του Ι.Ν Ευαγγελίστριας. Ένα μικρό λιθαράκι βοήθειας στο μεγάλο έργο του συσσιτίου.

Εβδομάδα Περιβάλλοντος: Ιούνιος 2022 -ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΥΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ & Προσφέρουμε στο συσσίτιο Ι.Ν. Ευαγγελίστριας