Στο πλαίσιο του προγράμματος etwinning F.L.Y. (Friends in Language Yard) το οποίο υλοποιείται από τα τρία τμήματα της Ε τάξης κ τους εκπαιδευτικούς Αισώπου Αικ., Γεωργόπουλο Σωτ., Δρίτσα Αικ. κ Μελά Ουρ., οι μαθητές κ μαθήτριες κατασκεύασαν χριστουγεννιάτικες κάρτες κ τις έστειλαν ταχυδρομικά στο σχολείο από την Ρουμανία, το οποίο ήταν κ ο παραλήπτης του δέματος για αυτή τη δράση. Οι μαθητές κ μαθήτριες διασκέδασαν, δημιούργησαν, συνεργάστηκαν αρμονικά μεταξύ τους κ βρίσκονται σε αναμονή για την παραλαβή των χριστουγεννιάτικων καρτών από το σχολείο της Ρουμανίας.

Οι κάρτες που δημιουργήθηκαν από τους μαθητές της Ε τάξης στο etwinning πρόγραμμα “F.L.Y” έφθασαν στον προορισμό τους, στο σχολείο της Ρουμανίας. Οι μαθητές τις παρέλαβαν με πολλή χαρά κ φωτογραφήθηκαν κρατώντας τες…
Οι κάρτες των μαθητών από το σχολείο της Ρουμανίας παραλήφθηκαν με χαρά κ ενθουσιασμό από τους μαθητές της Ε τάξης.

Εtwinning F.L.Y. (Friends in Language Yard)- Ε τάξη