Το Σχολείο μας πήρε μέρος στους 1ους Μαθητικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Περιφέρειας Πελοποννήσου 2021 με εννέα μαθητές και στις τρεις κατηγορίες. Υπεύθυνη για την ενημέρωση των μαθητών ήταν η κ. Μπιλιούρη. Τρεις μαθητές πήραν το 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην κατηγορία Νοηματική Ανάγνωση η Ελπίδα Θεοδώρου (ΣΤ) & ο Λουκάς Πομπόγιατζης (Ε) και στην κατηγορία Αυθόρμητος Λόγος η Ελένη Πουλή (ΣΤ) και ο Λουκάς Πομπόγιατζης. (Ε).
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μαθητές μας που αποφάσισαν να πάρουν μέρος στο διαγωνισμό που είναι κάτι καινούριο και να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους στον λόγο ή σε άλλους διαγωνισμούς Γιατί εξαιρετική η πρωτεία αλλά μεγάλη σημασία έχει η προσπάθεια και το ταξίδι προς το στόχο.

1οι Ρητορικοί Αγώνες ΠΕΚΕΣ