Η ΔΠΕ Αργολίδας δια της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων διοργάνωσε δράση Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με τον Ε.Ε.Σ με θέμα “Υγιεινή της Εμμήνου Ρύσεως”. Οι μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ τάξης μέσα από την παρουσίαση της ενότητας (με διαδραστικό τρόπο) και της συζήτησης απέκτησαν γνώσεις για το συγκεκριμένο θέμα. Έλυσαν απορίες και εφοδιάστηκαν με χρήσιμες οδηγίες και συμβουλές, για την βελτίωση της ψυχοσωματικής τους υγείας και της κοινωνικής τους ζωής. Δημιουργήθηκε κλίμα εμπιστοσύνης, κίνητρο και πλαίσιο επικοινωνίας σχολείου και γονέων και κηδεμόνων. Ευχαριστούμε θερμά την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΠΕ Αργολίδας κ. Μάρα Ελένη και την προϊσταμένη Νοσηλεύτρια του Ε.Ε.Σ (παράρτημα Ναυπλίου) κ. Παππά Τζένη. Τους δασκάλους των τάξεων Στ’: Γουγουτσά Ι., Καββαδία Ε. , Κατσούρη Γ.  Ε’: Μελά Ου. ,Δρίτσα Αι.  και Γεωργόπουλο Σ. καθώς και την Σχολική Νοσηλεύτρια Χάρου Σταυρούλα.

Υγιεινή της Εμμήνου Ρύσεως – Ε΄και Στ’