Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου δέχτηκε δωρεά 35 παιδικών λογοτεχνικών βιβλίων από το Fougaro Artcenter. Σαν χώρος Τέχνης και Πολιτισμού αποδεικνύει έμπρακτα πως υποστηρίζει τις αρχές του.
Το σχολείο μας με μεγάλη χαρά εμπλούτισε την Σχολική Βιβλιοθήκη “Βιβλιοπερπατήματα” και σε συνδυασμό με το πρόγραμμα δανειστικής βιβλιοθήκης που εφαρμόζουμε, τα παιδιά μας θα έχουν την δυνατότητα να γίνουν πλουσιότεροι αναγνώστες.
Η όλη δράση ήταν εμπνευσμένη από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ναυπλίου και με την συνεργασία της Διεύθυνσης του Σχολείου και των εκπαιδευτικών του, βρήκαμε άμεση ανταπόκριση από το Fougaro ArtCenter και τη Μαρία Κωνσταντοπούλου.
Ιδιαίτερες ευχαριστίες, θα θέλαμε να εκφράσουμε στην κ. Κυριακοπούλου Φλωρίκα που πάντα στηρίζει το έργο μας.
Ευχαριστούμε πολύ και ελπίζουμε και σε μελλοντικές συνεργασίες!

Δωρεά βιβλίων από το Fougaro Artcenter