Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία στον χώρο εκδηλώσεων του σχολείου.

Η αιμοδοσία διοργανώνεται από τους μαθητές των τμημάτων Ε1 και Ε2 του σχολείου μας στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων, της ενότητας εθελοντισμός – διαμεσολάβηση υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού πληροφορικής Κωνσταντινίδου Νίκης.
Οι μαθητές πιστεύουν ότι θα καταφέρουν να ευαισθητοποιήσουν τους πολίτες και να συγκεντρώσουν ικανοποιητική ποσότητα αίματος. Σας παρακαλούμε λοιπόν δίνοντας το καλό παράδειγμα, όσοι μπορούμε να δώσουμε αίμα να είμαστε εκεί ή αν έχουμε κάποιον γνωστό που μπορεί να δώσει να τον ενημερώσουμε.
Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του τμήματος αιμοδοσίας Γ.Ν. Άργους, κύριο Πανουτσόπουλο για την πολύτιμη βοήθειά του καθώς και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για την αμέριστη συμπαράστασή του.

Εθελοντική αιμοδοσία στο σχολείο μας.