Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου βραβεύτηκε για 3η συνεχόμενη χρονιά με την ετικέτα Σχολείων eTwinning και βρίσκεται ανάμεσα στα 57 συνολικά βραβευμένα σχολεία στην Ελλάδα για το σχολικό έτος 2024-2025. Με την απονομή της ετικέτας Σχολείο eTwinning, το eTwinning αναγνωρίζει τη συμμετοχή, τη δέσμευση και την αφοσίωση όχι μόνο των μεμονωμένων eTwinners, αλλά ολόκληρου του σχολείου, όπου συνεργάζονται ομάδες εκπαιδευτικών και διευθυντών.
Τα σχολεία στα οποία απονέμεται η ετικέτα είναι έτοιμα και πρόθυμα να συμμετάσχουν σε ένα αναπτυξιακό ταξίδι με δραστηριότητες που μπορούν να αξιολογηθούν με αντικειμενικά κριτήρια.
Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπλίου ευχαριστεί πολύ τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς που υποστηρίζουν σταθερά τα etwinning προγράμματα.

Βράβευση Σχολείων Etwinning 2024-2025